IP Deny Manager

Moduł ten pozwala na zablokowanie dostępu do stron umieszczonych na serwerze dla dowolnego adresu IP. Można również podać nazwę domeny (system spróbuje zamienić ją na adres IP).
Aby ustawić blokadę należy wpisać w polu Adres IP (IP Address or Domain) adres IP lub domenę, której chcemy zabronić dostępu do serwera, a następnie nacisnąć przycisk Dodaj (Add). Aby usunąć blokadę należy wybrać adres IP z listy rozwijanej i nacisnąć przycisk Usuń (Remove).
Należy pamiętać o tym, aby rozważnie ustawiać blokady, ponieważ spora część użytkowników Internetu posiada dynamicznie przydzielany adres IP (połączenia dial-up, Neostrada itp.).

W dalszej części niniejszego tekstu znajduje się krótkie omówienie dostarczanych razem z cPanelem skryptów. Niektóre z nich (w większości CGI) są gotowe do użycia, inne wymagają instalacji, która jest uproszczona do minimum. Należy pamiętać, że są to skrypty firm/osób trzecich i nie obejmuje ich support twórców cPanela. Celowo nie opisałem ich działania ani konfiguracji, ponieważ odpowiednie dokumentacje są dostępne na stronach projektów lub ich polskich odpowiednikach.

Tani hosting od HostingHouse.pl, tani hosting , WWW ,